Praha pokračovala v optimistickém duchu

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Během úterní obchodní seance se domácí burza držela relativně zkrátka, oproti svým kolegyním z regionu si část optimismu vybrala již z kraje tohoto týdne. K pozitivnímu výsledku opět pomohly zejména místní banky, Moneta (+3,07 %) i Komerční banka (+2,26 %), což je ve srovnání s ostatními finančními institucemi na západ od našich hranic více než dobrý výsledek. Sektor utilit v Evropě se držel, a i ČEZ (+0,54 %) dokázal rozšířit své pondělní zisky. Zabydlel se tak solidně nad úrovní 550 Kč, přesněji na hladině 555 Kč. Výsledek indexu PX (+0,44 %) pak opět kazila CME (-1,27 %), v korekci nedávných zisků pokračovala i rakouská Erste Group (-1,40 %) a nepomohla ani O2 CR (-1,03 %). Zobchodované objemy dosáhly mírně nadprůměrných úrovní.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.