Úterní seance byla ve znamení nervozity

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Globální trhy stále hledají další směr, když vyšší riziko je určitě na straně směrem dolů. Nejistota ohledně dalšího vývoje na Ukrajině, stejně tak rostoucí inflace brání razantnějšímu posilování. Oslabovaly tak největší finanční instituce, jmenovitě rakouská Erste Group (-2,6 % d/d) a Komerční banka (-2,3 %). Situaci pak zachraňoval ČEZ (+1,5 %) a logistická centra CTP (+1,4 %). K růstu se pak vrátil i Avast (+1,4 %).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.