Pozvolnější rozjezd nového týdne

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Pondělní aktivita byla ovlivněna částečnými prázdninami v zámoří, kde byly uzavřeny dluhopisové trhy a k tomu veškeré vypořádání. Nicméně především zásluhou ČEZu (-1,17 %) se celkový zobchodovaný objem na pražské burze blížil průměru posledních týdnů. Naše energetická jednička, stejně jako zbytek sektoru utilit v Evropě, bohužel nedokázala těžit z optimismu na trhu s elektrickou energií a povolenkami. Se solidním ziskem 1,2 % uzavřela rakouská VIG (+1,20 %). Erste Group (-0,08 %) již nulu neubránila a Komerční banka (-1,97 %) s Monetou (-1,23 %) se přidaly k výprodejům v sektoru finančních institucí na západ od našich hranic. Před výsledky rostla Kofola (+0,33 %), nicméně uzavřela mimo denní maxima.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.