Úterý na pražské burze v červeném

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Praha se přidala k ostatním burzám a během úterní obchodní seance ztrácela. Nejvíce padal ČEZ (-3,40 %), který se velmi rychle vrací zpět k úrovním z půli minulého týdne. Klesaly i finanční instituce vyjma rakouské Erste Group (+1,19 %), která již v pondělí zcela odmazala technický podividendový propad a dnes ještě něco přidala. Indexu pomohla i zbrojovka CZG (+1,02 %), která těží z aktuálního nárůstu zájmu vlád o zbrojení. Kromě defenzivního Philip Morris (+0,68 %) pak zbytek titulů na domácím trhu skončil v červeném.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.