Většina emisí na pražské burze ztrácela

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Negativní sentiment na globálních akciových trzích přetrvává a domácí burza není výjimkou (Index PX -0,5 %). V Praze navíc stále čekáme na zlepšení zobchodovaných objemů, dnešních 201 mil. Kč opět výrazně zaostalo za dlouhodobým průměrem. Obrat je zatím v nedohlednu s tím, jak v nedohlednu je období klesajících úrokových sazeb. ČEZu se opět nepodařilo výrazněji překonat hranici 980 Kč a zakončil slabší o 0,9 % na úrovni 969 Kč. V červeném skončily všechny likvidnější emise, z méně likvidních společností pak šel proti proudu Photon Energy, který přidal 1,7 %.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.