ČEZ těsně pod 1000 Kč hranicí

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Dva dny před zveřejněním výsledků hospodaření se ČEZ (+0,4 % d/d) zastavil těsně před pomyslnou branou v podobě psychologické úrovně 1000 Kč. Zobchodované objemy na podprůměrných kusech, navíc s celou třetinou v závěrečné aukci, dává tušit, že velcí investoři již mají svá portfolia připravena a nyní z velké části úřaduje jen retail. Trochu překvapivě dnes ztrácela Komerční banka (-2,4 %). Jako možné vysvětlení může být switch do jiných finančních titulů nabízejících vyšší růstový potenciál. Nízkou likviditou trpí i akcie TMR (-4,9 %), u kterých však blížící se zimní sezóna pravděpodobně opětovně přinese zvýšený zájem.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.