Korekce na akciích KB a VIG, burza na nízkých objemech

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.



Obchodování v Praze pokračovalo v mírném tempu i během úterní seance. Index PX (-0,31 %) táhla dolů Komerční banka (-1,02 %) a zejména pojišťovna VIG (-1,98 %), která se v pondělí obchodovala již bez nároku na dividendu za rok 2023 a ve středu ráno zveřejní svá provozní data. ČEZ (+0,11 %) byl beze změny za silně podprůměrného objemu. Erste Group (+0,54 %) pak získala zpět část z pondělního podividendového propadu.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.