Optimismus pokračuje

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Ve čtvrtek pokračovaly globální akciové trhy v růstu a domácí burza cenných papírů nebyla výjimkou. Jasným vítězem seance se staly akcie společnosti Kofola (+4,48 %), u které po středečním závěru obchodování oznámil druhý největší akcionář nabídku celého podílu ve výši necelých třinácti procent. Zrychlený úpis nakonec skončil za cenu 255 Kč, akcie však otevřely o patnáct korun výše a v průběhu odpoledne atakovaly úroveň přes 280 Kč. Strašák v podobě převisu nabídky na trhu tak definitivně skončil. V krasojízdě pokračovala i rakouská Erste Group (+1,25 %), tentokrát ji zdatně sekundovala i pojišťovna VIG (+1,79 %). Naopak ČEZ (0 %) i Komerční banka (-0,33 %) stále trpí převažováním indexů, s koncem týdne však přetlak nabídky poleví.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.