Pondělí na burze bez Londýna

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Pondělní obchodování bylo ovlivněno burzovními prázdninami v Londýně, odkud stále přichází významné objednávky i na domácí český trh. Zobchodované objemy tak byly pod svým dlouhodobým průměrem. Tradičně nejaktivnějším titulem byl ČEZ (+0,89 %), který mimo jiné reagoval na stále rostoucí ceny emisních povolenek. Ty dosáhly historickým maxim nad 60 eury a logicky se musí tento vývoj promítnout i do ceny elektrické energie. Celkem se dařilo i bankám, jmenovitě Komerční bance (+1,10 %), Erste Group (+0,49 %) i Monetě (+0,52 %), jediná pojišťovna VIG (-1,10 %) z finančních institucí ztrácela. Před čtvrtečními výsledky rostla i Kofola (+2,33 %), naopak Stock Spirit (-2,39 %) ztrácel.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.