Nový týden ve znamení energetik

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Obří transakce týkající se společnosti Innogy vlila optimismus do celého sektoru utilit v regionu, který byl navíc podporovaný rostoucí cenou elektrické energie i emisních povolenek. Akcie ČEZu (+1,49 %) výjimečně nestály opodál a v rámci obchodní seance přidávaly až 3,5 %. Přestože euforii před koncem dne opět schladily aktivované prodejní objednávky, titul uzavřel na měsíčním maximu. Na opačné straně spektra se ocitla Fortuna (-4,10 %) po zprávě, že společnost Forbet dosáhla ve společnosti více než 95% podíl. Skončila tak definitivně spekulativní hra na participaci na potencionální prémii, kterou by se mohlo fondům Templeton podařit na Forbetu za jejich klíčový podíl vyjednat. Vzájemnou dohodou zúčastněných hra končí a titul se opět přiblížil k hodnotě CZK 182,5 z dobrovolné nabídky. Finanční instituce zahájily týden v poklidnějším módu.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.