ČEZ pokračuje ve spanilé jízdě

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Zatímco akcie ČEZu (+3,36 %) pokračovaly ve své spanilé jízdě, kdy od začátku prosince přidaly již 45 %, ostatní tituly přešlapávaly spíše na místě. To se týká především finančních institucí, tedy Komerční banky (+0,27 %), Erste Group (-0,19 %), pojišťovny VIG (+0,17 %), příp. i Monety (+0,71 %). S rezistencí směrem nahoru se stále potýká zbrojovka Colt (-0,34 %). Zvýšené objemy však dávají tušit na další pokus o prolomení. Vysoké geopolitické riziko spolu s nárůstem výdajů na zbrojení pro to vytvářejí příznivé podmínky. Naopak s nezájmem investorů bojuje společnost Gen Digital (-1,02 %).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.