Úterní stabilizace na finančních titulech

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
V úterý došlo po předchozích několika dnech k uvolnění stresu investorů a zmírnění obav z budoucího vývoje finančního sektoru (nejen) v zámoří. Logicky nejvíce korigovaly zpět finanční instituce, a to v našich podmínkách rakouská Erste Group (+2,1 % d/d). Pojišťovna VIG (-0,8 %) se v předvečer středečního oznámení výsledků hospodaření z negativního trendu zatím neotočila. Lokální banky, Komerční banka (+0,7 %) a Moneta (-0,1 %) pak potvrdily svůj defenzivní charakter. Celkově však všechny finanční tituly mají ještě co dohánět. Indexu PX (+0,7 %) pak hodně pomohl i ČEZ (+1,1 %), dařilo se i společnosti CTP (+2,4 %).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.