Panika na finančních trzích

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Rychlý nárůst nových případů nakažení koronavirem odstartoval na globálních akciových trzích masivní vybíraní zisků. Praha zakončila den slabší o -2,81 %, kdy jediným rostoucím titulem byla CME (+0,19 %), jejíž cena je již v důsledku akvizice na vývoji na trzích téměř nezávislá. Pozitivní stránkou výprodejů jsou solidní zobchodované objemy, např. ČEZ (-2,20 %) se po dlouhé době přiblížil hranici 300 mil. Kč. Tradičně velmi citlivé byly akcie z finančního sektoru, tentokráte všechny bez výjimky, tedy konkrétně rakouská Erste Group (-2,61 %), pojišťovna VIG (-3,39 %), Komerční banka (-3,26 %) i Moneta (-2,84 %). Za zmínku stojí i klesající O2 CR (-3,45 %) a Avast (-3,82 %).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.