Pražská burza korigovala páteční výprodeje

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Globální akciové trhy mohutně korigovaly výprodeje ze závěru minulého týdne, i když jistý obrat sentimentu byl patrný již v pátek těsně před závěrem evropského obchodování. Praha toto pozdní rally již nestihla, proto v pondělí přidávala o něco více než okolní burzy. Nedařilo se jen Philip Morris ČR (-0,14 %) a O2 CR (+0,20 %), které patří mezi tradiční defenzivní tituly. Naopak nejlépe na tom byly finanční instituce v čele s pojišťovnou VIG (+3,47 %). ČEZ (+3,05 %) byl v Evropě výjimka, neboť mu kromě pozitivního sentimentu napříč všemi sektory pomohly vyjádření ministryně o možném oddálení rozšíření jádra, elektřina i povolenky však klesly, na což negativně reagovaly ostatní energetiky v regionu. Avast (+3,14 %) taktéž rostl solidním tempem, ve srovnání s Londýnem však zaostával, neboť v pátek se mu část pozdních výprodejů již vyhnula.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.