Nový měsíc vysoce v zeleném

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Srpen zahájily globální akciové trhy velmi optimisticky, i když po ránu byla nálada spíše nerozhodná. Ani po silném pátečním závěru v zámoří neindikovaly evropské burzy start do zelena. Situaci změnila až pozitivní makro data z Německa, která nakopla indexy k rozhodnému růstu. Na domácí scéně se dařilo ČEZu (+3,47 %), který si vysloužil navýšení cílové ceny od lokálního investičního domu. V solidním zisku pokračoval i Avast (+1,66 %), který ale denní maxima nakonec neudržel. Finanční instituce se vyvíjely smíšeně, kdy po zklamání ze zveřejněných výsledků hospodaření padala Komerční banka (-0,78 %), po silném pátečním růstu i VIG (-1,16 %). Naopak Erste Group (+0,63 %) a Moneta (+0,79 %) částečně odmazaly páteční povýsledkový propad.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.