Pondělí na burzách na pozitivní vlně

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Globální akciové trhy zahájily týden v zeleném a i Praha rostla o slušných 0,68 %. Polepšily si téměř všechny významnější tituly vyjma O2 CR (-0,38 %) a pojišťovny VIG (-0,08 %). Dařilo se pak zejména ČEZu (+1,37 %) a pak spíše titulům s nižší tržní kapitalizací jako CZG (+2,29 %) nebo Stock (+2,99 %). Banky končily v plusu přibližně půl procenta. Nejaktivnější byly tradičně ČEZ, Komerční banka (+0,54%) a Erste Group (0,71%).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.