Ranní optimismus velmi rychle vyprchal

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.



Páteční obchodní seance dopoledne částečně odmazávala ztráty z předchozích dní, nicméně téma americko-čínské obchodní války i nadále rezonuje mezi investory a přináší na trh zvýšenou volatilitu. Negativní vývoj v zámoří pak veškeré naděje na růst definitivně pohřbil. Tradičně nejvíce citlivé byly banky, na domácí burze významněji rostla rakouská Erste Group (+1,35 %). Nejdivočejší jízdu však předvedly akcie softwarového Avastu (-2,66 %). Bohužel však směrem dolů poté, co negativně zareagovaly s největší pravděpodobností na špatné zprávy od významné firmy ze sektoru Symantec. Odstoupení šéfa a snížení výhledu na první fiskální čtvrtletní poslalo akcie strmě dolů a s tím i celý sektor vývojářů antivirů. Atraktivní úrovně na Avastu však zaktivovaly nákupní objednávky, které ostatně byly na trhu viditelné několik posledních dní, a titul část svých dopoledních ztrát odmazal. ČEZ (+0,29 %) se v pátek relativně držel. I přes klesající cenu elektrické energie mu pomohla pozitivní nálada v sektoru. O2 CR (+0,81 %) opět atakovala úroveň 250 Kč.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.