Optimismus pokračuje

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Úterní obchodní seanci vládly akcie mediální společnosti CME (+5,30 %), alespoň co se nejvyšších dosažených procentních zisků týče. Následovaly ji akcie rakouské pojišťovny VIG (+2,67 %), které opět vymazaly celý propad z předchozího dne, dále akcie Pegasu (+1,72 %) a Avastu (+1,19 %). Poslední zmiňovaná společnost se blíží na svém domácím trhu, tj. v Londýně, svým historickým maximům. V Praze díky oslabování Libry kvůli Brexitu zaostává za maximy přibližně 3,5 %. Elektrická energie i povolenky předvedly obrat do zeleného, ale akcie ČEZu (+0,37 %) zůstaly jen v opatrném zisku a ani zobchodované objemy nepředvedly žádnou významnou aktivitu. Lokální banky Komerční banka (-0,23 %) i Moneta (-0,07 %) globální optimismus ignorovaly, rakouská Erste Group (+0,86 %) však rostla.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.