Praha vévodila růstu

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Na začátku nového týdne se pražská burza postavila do čela globálního růstu. Částečně tak doháněla to, co během předešlých seancí promeškala. Hlavní zásluhu na procentním růstu indexu PX měl ČEZ (+1,28 %), který se dokázal alespoň na chvíli vymanit ze spár prodejců, následovaný všemi zástupkyněmi sektoru finančních institucí. Konkrétně se skvěle dařilo Monetě (+1,52 %), která dále reaguje na vylepšený návrh podmínek potencionální akvizice, Komerční bance (+1,16 %) i pojišťovně VIG (+0,92 %). Jediná rakouská Erste Group (+0,42 %) uzavřela den vzdálená od procentní hranice. Na závěr je třeba připomenou miláčka posledních dní, mediální skupinu CME (+3,40 %), která se opět stala hvězdou pondělního obchodování. Za poslední měsíc vzrostla o úctyhodných +25 %!


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.