Obchodování ve znamení nízkých objemů

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Aktivita v závěru roku citelně oslabila, když investoři mají svá dlouhodobá portfolia odladěna a čekají na nový impuls v podobě uvolňujících se monetárních politik centrálních bank. V mezičase dochází spíše jen k rychlému vybíráním zisků, či naopak obchodům limitujících další ztráty. ČEZ (+0,37 %) zastavil pokles z posledních dní, indexu PX (+0,23 %) ale nejvíce pomohla rakouská pojišťovna VIG (+1,43 %). Jedinou kaňkou na kráse jsou velmi nízké zobchodované objemy. Domácí finanční instituce zůstaly téměř beze změny.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.