Poklidná pondělní seance

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Začátek nového týdne se nesl v poklidném duchu, když část investorů využila státního svátku v zámoří k prodlouženého víkendu a další část vyčkávala na dění okolo inaugurace prezidenta Bidena do úřadu amerického prezidenta. I tak se však globální trhy stabilizovaly, což bylo v Praze patrné na vývoji akcií finančních institucí. Těm navíc pomohla zpráva o pravděpodobné možnosti výplaty dividendy za rok 2020. Erste Group (+1,57 %), Komerční banka (+0,71%) i Moneta (+0,56 %) patřily do skupiny rostoucích titulů, ke které se přidala i zprojovka CZG (+3,49 %). Naopak skupinu klesajících akcií vedl Avast (-1,01 %), následovaný pojišťovnou VIG (-0,87 %) a O2 CR (-0,77 %).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.