Pondělí ve znamení výprodejů

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Nový týden začal výrazně v červeném teritoriu, kam globální trhy poslaly obnovené obavy o restart světových ekonomik s opětovným zrychlením tempa nárůstu nových případů onemocnění Covid-19. Klesaly veškeré tituly napříč všemi sektory, kdy nejcitlivěji reagovaly tradičně finanční instituce. Na domácí scéně konkrétně Erste Group (-2,6 % d/d), Komerční banka (-2,9 %), VIG (-2,3 %), ale i Moneta (-3,8 %), u které jsme byli svědky první korekce nedávného spekulativního nárůstu nad úroveň 80 Kč. Indexu PX (-1,7 % d/d) nepomohl ani ČEZ (-1,5 %), kdy energetické společnosti trpěly prudkým propadem cen ropy po rozhodnutí zemí OPEC+ o navýšení těžby černého zlata. Avast (-0,1 %) uhájil červenou nulu.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.