Opatrnou korekci na ČEZu vyrovnával zájem o Erste Group

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
ČEZ (-0,9 %) již druhým dnem mírně korigoval svoji dvoutýdenní jízdu, na které posílil o více než dvacet procent. Nezavřel na denním minimu, což může být předzvěst návratu k rostoucímu trendu. Přestože finanční instituce v Evropě celkem rostly, na domácí burze se dařilo jen rakouské Erste Group (+1,6 % d/d), která tradičně nejvíce koreluje s vývojem v zahraničí. Ostatní banky spíše přešlapovaly na místě, konkrétně Komerční banka (+0,2 %) nebo Moneta (+0,5 %). Zbytek titulů pražské burzy se vyvíjel smíšeně, namátkou CTP (+1,8 %), Kofola (+2,1 %) a naopak Colt (-1,0 %) nebo Philip Morris (-1,2 %). Index PX zakončil na 1417,1 bodu (+0,1 % d/d) za nadprůměrného objemu 0,8 mld. Kč.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.