ČEZ opětovně pomohl indexu PX do zelených hodnot

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Praha během úterní obchodní seance dokázala udržet zelenou, a to zejména díky akciím ČEZu (+0,4 % d/d), který po hladkém průchodu přes magickou hranici 1000 Kč ji bez zaváhání udržel i druhý den. I když zobchodované objemy nebyly ohromující, hodnoty nad dlouhodobým průměrem slibují zlepšující se trend. Pomohly i domácí finanční instituce, tedy Komerční banka (+0,7 %) a Moneta (+0,5 %). Naopak směrem do červeného teritoria stahávaly index PX rakouská pojišťovna VIG (-1,7 %) i Erste Group (-0,4 %). Nutno podotknout, že za mizivých objemů.  


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.