Praha nezačala týden až tak špatně

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Domácí burzu stáhla do negativních čísel technická kompenzace o výši čisté dividendy společnosti Erste Group (-3,49 %), která dosahovala v čistém stavu třicet korun. Přesto však index PX zakončil jen na červené nule, což v kontextu negativní nálady napříč ostatními trhy byl dobrý výsledek. Velmi pomohlo pozdně odpolední růst na finančních titulech, jmenovitě na Komerční bance (+1,82 %) a Monetě (+1,80 %). Se zahraničím pak ztrácela rakouská pojišťovna VIG (-0,73 %). ČEZ (+0,10 %) byl v pondělí bez pohybu, o procento výše se zase vrátil Avast (+1,09 %).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.