ČEZ pomohl indexu PX do zelených čísel

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Navzdory pokračujícímu dramatickému poklesu ceny elektrické energie se zastavil pokles na akciích ČEZ (+1,23 %). Stejně tak lokální finanční instituce rostly, jmenovitě Komerční banka (+0,86 %) i Moneta (+0,56 %). U prvně jmenované dochází k mírnému uzavírání spreadu vůči rakouské Erste Group (-1,18 %), který v posledních týdnech výrazně narostl. Indexu PX (+0,13 %) nepomohla ani rakouská pojišťovna VIG (-0,86 %), ale i tak si dokázal udržet zelenou nulu. Stále přetrvávají nízké zobchodované objemy směrem ke konci roku, a ze strany investorů bedlivé sledování vývoje měnových politik centrálních bank.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.