Nový měsíc začal v zeleném

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Globální akciové trhy otočily výrazné ztráty z minulého týdne a zahájily nový týden v zeleném. Investoři pravděpodobně přes víkend částečně vstřebali nový fenomén kolektivních nájezdů retailových investorů v titulech se vysokým podílem prodejů nakrátko ze strany hedgových fondů. Částečně se i uklidnila situace ohledně dostupnosti vakcín a nadále v zámoří pokračuje výsledková sezóna. Na pozitivní náladu u nás tradičně nejvíce reagovaly finanční instituce, tj. Moneta (+1,78 %), Erste Group (+1,24 %), VIG (+0,73 %) a Komerční banka (+0,61 %). Prvně jmenovaná byla navíc podpořena kladným vyjádřením managementu společnosti k dobrovolné nabídce. Výtečně se dařilo i O2 CR (+2,18 %) a Avastu (+1,06 %).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.