Praha zkorigovala předchozích pět dní

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Úterní obchodní seance se Pražské burze moc nevydařila a odepsala více než jedno procento. Velikou zásluhu na negativním výsledku měla rakouská Erste Group (-2,63 %), která již nedokázala odolávat výprodejům v sektoru a přidala se tak ke svým evropským kolegyním. Stejný osud čekal i Komerční banku (-2,84 %) a Monetu (-1,07 %). Investoři tak opožděně reagují mimo jiné na snížení sazeb Evropskou centrální bankou, kritické hlasy některý členů bankovní rady téže instituce, i na zhoršenou geopolitickou situaci. ČEZ (-0,10 %) stále bojuje s úrovní 525 Kč a PFNonwovens (+0,58 %) se zařadil do čela hrstky rostoucích titulů.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.