Praha zelenou neudržela

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.Úterní obchodní seance přinesla před otevřením trhu výsledky hospodaření Komerční banky (-0,92 %). Přestože byly na první pohled výrazně lepší, bylo to zásluhou opravných položek.


Úterní obchodní seance přinesla před otevřením trhu výsledky hospodaření Komerční banky (-0,92 %). Přestože byly na první pohled výrazně lepší, bylo to zásluhou opravných položek. Úrokové výnosy zaznamenaly naopak propad a pravděpodobné zvyšování sazeb je již částečně zaceněno, proto akcie nakonec ztrácely. Stejný vývoj byl i na rakouské Erste Group (-0,66 %), pouze Moneta (+0,51 %) mírně rostla. U tohoto titulu se ovšem odehrává jiný příběh. Ztrácel i Avast (-0,66 %), proto ani rostoucí ČEZ (+0,83 %) nakonec PX index v zeleném teritoriu neudržel a uzavřel na 1221 bodech se ztrátou 0,21 %.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.