Index PX táhly vzhůru ČEZ a Moneta

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Úterní obchodní seance korigovala zpět pondělní výprodeje. Vývoj v Praze byl výraznější, neboť byl umocněn dvěma specifickými faktory. Za prvé se relativně výrazně vrátil zpět ČEZ (+4,4 % d/d na 1091 Kč), který má velkou váhu v domácím indexu PX (+2,6 % d/d na 1293,1 bodu), a shodou okolností se dnes koná i valná hromada. Nicméně i tak odmazal jen asi polovinu ztrát z předchozího dne, které odstartovaly obnovené úvahy o sektorové dani na energetiky. Pravděpodobně se jednalo o ryze domácí hru, bez účasti velkých zahraničních účtů, proto byla kvůli slabé likviditě reakce tak výrazná. Druhým specifikem byla Moneta (+6,1 %), která na své poměry nebývale poskočila, a to za výrazně vyššího objemu. Jelikož je okolo tohoto titulu v poslední době neobvykle rušno, budoucnost ukáže možnou příčinu úterní reakce.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.