Opatrný start nového měsíce na burze

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Praha začala první únorovou seanci v zeleném, ale ranní optimismus přes den nevydržel. Pozitivní úroveň si zachovala Erste Group (+0,70 %), a pak zejména CTP (+4,46 %). Naopak ČEZ (-0,44 %) skončil v červeném, když se stejným směrem pohybovala cena zemního plynu, potažmo elektrické energie. Investoři nyní upírají zraky na další kroky centrálních bank, stejně jako na pokračující výsledkovou sezónu. Na domácí scéně začínáme v pátek čísly Monety (-0,70 %).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.