Den před státním svátkem burza rostla

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Praha den před burzovními prázdninami rostla celkem solidním tempem. Velikou zásluhu na tom měla Komerční banka (+2,2 % d/d), kde doznívala aktivita spojená s dividendou, resp. výsledkovou sezónou. Nezahálela ani rakouská Erste Group (+1,5 %), a týden před výsledky se dařilo i ČEZu (+2,1 %), a to bez výraznějšího pohybu na cenách elektrické energie. Opačným směrem se pohybovaly akcie Philip Morris (-1,1 %), které se obchodovaly naposledy s nárokem na dividendu za rok 2023. Index PX přidal 1,2 % d/d za nadprůměrného objemu 0,6 mld. Kč


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.