Nesmělý začátek nového týdne

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Na rozdíl od trhů na západ od našich hranic a zejména v zámoří, které zahájily jedenáctý týden růstem, domácí burza ukončila den na červené nule. Výprodeje z konce minulého týdne, které byly odstartovány strachem o další prohloubení problémů globální ekonomiky, nakonec ještě v závěru obchodní seance v pátek korigovaly a dnes v náhle obnovené důvěře pokračovaly. Investoři pravděpodobně již hodnotí trhy jako přeprodané a využívají nízké ceny k posílení pozic. V Praze byla aktivita podprůměrná, nejaktivnějším titulem se stal opět ČEZ (-1,10 %), který nejen že odmazal páteční růst, ale své ztráty ještě prohloubil. Vybírání zisků pokračovalo na Avastu (-0,55 %), finanční instituce zavíraly smíšeně. Nejziskovější akcií byla mediální skupina CME (+2,03 %), která však jen reagovala na pozitivní náladu na svém primárním trhu v Americe.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.