Nepřesvědčivý začátek nového týdne

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Praha zahájila týden smíšenou obchodní seancí. Nejvíce se dařilo rakouské Erste Group (+1,39 %), která doháněla pozdní odpolední rally v pátek ve Vídni, kdy byl již lokální trh uzavřen. Umazala tak polovinu ztrát, které utrpěla po oznámení všeobecně očekávaných solidních číslech a výhledu, které investoři využili k masivnímu vybírání zisků. Na druhém místě se držely akcie Philip Morris ČR (+0,68 %), které se opět přiblížily ke krátkodobé resistenci na úrovni 15 000 Kč. V samém závěru dne pak zabral ČEZ (+0,91 %), který pokračoval v mírném růstu, kdy byl v pátek podpořen růstem ceny emisních povolenek. Umístil se tak před PMČR na druhém místě. Naopak slabší chvilku si vybral Avast (-1,16 %).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.