ČEZ opět v centru zájmu po výrocích ministra vnitra

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Domácím trhem celý den rezonovalo trochu nešťastné vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana ohledně odkupu / neodkupu akcií ČEZu, které vrátily do hry staré investorské scénáře. Akcie posílila až nad úroveň 900 Kč, tj. přes tři procenta, aby se v posledních dvou hodinách obchodování vrátila zpět na 880 Kč (+0,46 %). Zobchodované objemy byly nadprůměrné. Trochu překvapivě šly proti sobě obě rakouské finanční instituce, když Erste Group (+1,49 %) rostla a pojišťovna VIG (-1,21 %) naopak klesala. Podobně i na domácích bankách Komerční banka (-0,40 %) zavřela níže a Moneta (+1,34 %) se pro změnu vrátila k lokálním maximům.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.