Praha celý den dotahovala dopolední ztráty

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Pražský parket se při otevření nadechl do zelených hodnot, ale za hodinu se ocitl v záporu a na denních minimech. Pak již jen celý den dotahoval nabrané ztráty. Nakonec index PX odepsal 0,3 % d/d na 1329,4 bodu. Rakouská Erste Group (+0,2 % d/d na 972,8 Kč) zakončila den v zeleném, když trochu překvapivě po solidních číslech za 3Q21 otevírala slabší o dvě procenta. Ostatní finanční instituce šly smíšeně, Komerční banka (-0,9 % na 865,5 Kč) a VIG (-0,3 % na 650 Kč) klesaly, Moneta naopak rostla (+0,5 % na 87,8 Kč). Akcie ČEZu (-0,3 % na 723 Kč) zůstávají pod tlakem, za solidních objemů, i když se ceny energií v úterý stabilizovaly.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.