Praha nedokázala otočit trend

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Většina úterních objemů na pražské burze se koncentrovala do dvou titulů, tradiční jedničky ČEZu (-1,8 % d/d) a do Komerční banky (-1,7 %). Prvně jmenovaný mohl reagovat na celkem strmý pokles cen energií, a dále též korigoval nedávné zisky směrem k psychologické úrovni 1000 Kč, kterou nakonec zatím neudržel. Druhá v pořadí, jako finanční instituce, mohla být citlivější na celkovou negativní náladu, která se do poprázdninové Evropy přelila z pondělního obchodování v zámoří. Tam se ale situace během úterka celkem výrazně vylepšila, i přes nadále rostoucí úrokové sazby, což se částečně promítlo do odpoledních cen vybraných finančních institucí v Evropě. Rakouská Erste Group (+0,3 %) se celý den držela v zeleném.  


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.