Korekce dorazila i do Prahy

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.



 Globální výprodeje odstartované pondělním obchodováním v zámoří se postupně přelily na ostatní trhy a projevily se i na pražské burze. Index PX odepsal více než dvě procenta a po dlouhé době zaznamenal opět zobchodované objemy nad jednu miliardu korun. Komerční banka (-3,03 %) ztrácela postupně v průběhu celého dne a spolu s Monetou (-2,48 %) a pojišťovnou VIG (-2,64 %) kopírovaly vývoj v sektoru finančních institucí v Evropě. Rakouská Erste Group se po úvodním propadu až o 3,6 % dokázala překvapivě oklepat a zavřít těsně nad úrovní 1 000 Kč (-0,55 %). Akcie ČEZu (-2,87 %) se pohybovaly v celkem úzkém pásmu 507 – 510 Kč.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.