Pražská burza se udržela v zeleném

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Praha ve volatilní seanci nakonec uhájila zelenou nulu. I přes dva pokusy se ČEZ (-0,25 %) nedokázal vrátit nad úroveň 1 000 Kč, když zobchodované objemy zůstaly pod dlouhodobým průměrem. Nižší likviditu je třeba očekávat i následující dny, když investoři stále s napětím sledují vývoj situace na blízkém východě a své aktivity utlumili. Změnu může přinést čtvrteční zasedání ECB. Dva dny před výsledky Moneta (+0,0 %) beze změny v lehce podprůměrné aktivitě, i když stále výrazně vyšší než v pondělí. Stejně tak ve srovnání s jinými tituly měla i slušné objemy lokální Komerční banka (-0,52 %). Vyčkávání dokazuje téměř nulová aktivita na VIGu (+1,16 %). Ve volném pádu pokračovala i Pilulka (-11,31 %).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.