Erste Group na čtyřletém maximu

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Ceny energií mají i nadále velmi silný vliv na současné dění na kapitálových trzích. Díky vysoké váze akcií ČEZ (+1,24 %) v indexu PX (+1,46 %) je v Praze situace možná ještě vyhrocenější. Nicméně v úterý jednoznačně vítězila rakouská Erste Group (+3,56 %), která testovala úrovně z listopadu předešlého roku. Na svém domovském trhu pak prolomila maxima ze začátku roku 2018. Dařilo se i dalším titulům, zejména těm s nižší tržní kapitalizací jako Photon Energy (+6,74 %) nebo Pilulka (+1,47 %). Zde může hrát roli nižší aktivita investorů na začátku roku, čímž logicky trpí likvidita na menších titulech.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.