První letošní obchodní seance v zeleném

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Evropské akciové trhy zahájily nový rok solidním růstem, kdy investoři v souvislosti se zahájenou vakcinací proti Covid-19 s nadějí vzhlíží k lepším zítřkům. Trochu překvapením je pak vývoj v zámoří, které zatím ztrácí. Nicméně částečným růstem si prošlo již 31. prosince a probíhá druhé kolo senátních voleb, které definitivně určí rozložení sil mezi demokraty a republikány. V Čechách se dařilo bankám, nejvíce Monetě (+2,5 % d/d), naopak rakouská Erste Group skončila beze změny. Nedávné zisky lehce korigovaly Avast (-0,4 %) i ČEZ (-0,6 %). Index PX zakončil na 1029,3 bodech s +0,2 % d/d.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.