Obavy z šíření viru jsou stále všudypřítomné

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Globální akciové trhy zahájily den hluboko v červeném poté, co burzy v zámoří během pondělního odpoledne prudce otočily směrem dolů, když vybrané státy USA zavádějí přísnější opatření proti šíření viru Covid-19. Situace se začala v průběhu dopoledne stabilizovat a lepší výsledky hospodaření v čerstvě zahájené výsledkové sezóně investory částečně uklidnily. Očekávaná čísla již se zpomalením počítají, proto pro firmy není nereálné je překonávat. Navíc velkým americkým bankám se zatím zdá se daří tvorbu rezerv na ztráty spojené s restriktivními opatřeními kompenzovat mimořádně dobrými výsledky z obchodování. Na domácí burze nejhůře dopadl Avast (-4,54 %), který však padal z historických maxim, ostatní tituly většinou ztrácely kolem procenta. Výjimku tvořila Komerční banka (+0,18 %) a trochu překvapivě i VIG (+0,19 %).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.