Rakouské banky tížily pražský index

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Zkrácený obchodní týden odstartovaly nejvyššími poklesy zástupkyně finančních institucí, konkrétně rakouská Erste Group (-1,62 %) a pojišťovna VIG (-0,85 %). Ty reagovaly na negativní náladu v celém sektoru v Evropě,  který stále trápí nejistá budoucnost ve zpomalující se ekonomice. Relativně slušný zobchodovaný objem předvedl ČEZ (-0,09 %), nicméně výkonost akcií ani zdaleka nereflektovala aktuální úrovně elektrické energie. Komerční banka (+0,28 %) i Philip Morris (+0,86 %) se stabilizovaly po technickém podividendovém propadu. Akcie Avastu (+0,56 %) pokračovaly v rally po zveřejnění vybraných čísel za 1Q.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.