Moneta zpět v hledáčku kupců

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Během úterní obchodní seance se na lokální maxima vrátily akcie Monety (+2,5 % d/d; 83,5 Kč) a zdá se, že mají stále otevřený prostor pro další růst nad úroveň dobrovolné nabídky za 80 Kč/akcii. Pozitivně mohlo působit ujištění z PPF, že proces začlenění aktiv Air Bank do Monety nebude ovlivněn nedávnou tragickou událostí v rámci skupiny PPF. Až na VIG (-0,6 %) mírně rostly i ostatní tituly ze sektoru finančních institucí, a to jmenovitě Komerční banka (+0,2 %) i Erste Group (+0,3 %). Indexu PX  (+0,3 % d/d) nahoru pomohl trochu i ČEZ (+0,4 %; 555 Kč), který by měl těžit z obnovené diskuze nad využíváním jaderných zdrojů pro výrobu elektřiny. Opačným směrem pak nejvíce působil Avast (-0,5 %), který je jako technologický růstový titul pod prodejním tlakem. Ten plyne z rotací mezi sektory způsobenou růstem výnosů.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.