Pozitivní vlna na akciových trzích

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Během úterní obchodní seance se globální akciové trhy oděly do zelené, pražskou burzu nevyjímaje. Index PX zakončil den silnější o +0,57 %, a to za výrazně lepších zobchodovaných objemů než v předchozí seanci. Mezi nejlepší tituly se zařadily rakouské Erste Group (+2,41 %) a pojišťovna VIG (+1,65 %), které zareagovaly na optimistickou náladu v sektoru finančních institucí v Evropě, a díky své váze posunuly celý index do kladného teritoria. Další společnosti s vysokou vahou jako ČEZ (+0,00 %), Komerční banka (+0,00 %) i Moneta (+0,06 %) zůstaly na nule. Nejztrátovější byly CME (-1,03 %), která dnes zveřejnila výsledky hospodaření, a Stock Spirits (-1,75 %).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.