Investoři vyhlížejí výsledky NVIDIA

2-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Vaníček vede a koordinuje oddělení Research (výzkum finančních trhů), které se zamýšlí nad investičním výhledem a sestavuje investiční strategii, resp. zasazuje ji do očekávaného ekonomického a politického vývoje.



V tomto týdnu se trhy zaměří na pokračování výsledkové sezóny za druhý kvartál 2024 na obou stranách Atlantiku. Vzhledem k tomu, že v rámci indexu S&P 500 jsme již za dvěma třetinami výsledkové sezóny, tak se její výraz bude víceméně jen pilovat. „Ale nesmíme zapomenout, že je před námi stále velmi důležitá společnost pro sektor AI, a to NVIDIA, která však zveřejní svá čísla až 28. srpna,“ upozorňuje Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Vedle výsledkové sezóny budou investoři sledovat geopolitiku, a to konkrétně jiskření mezi Íránem a Izraelem po nedávné smrti šéfa vojenského křídla Hamásu v Teheránu. Mimo jiné na základě této události si obě strany slibují odvetná opatření. Zvýšení rizika vojenských odpovědí v regionu může přimět k větší ostražitosti v rámci akcií. 

„Celkově jsme na příští týden výrazně ostražití vzhledem k možnosti pokračování v ústupu především u technologických společností,“ dodává Vaníček.

Firmy zveřejní další čísla

Na domácí scéně bude pokračovat výsledková sezóna. Ve čtvrtek představí svá čísla CTP a ČEZ. U ČEZu se počítá za druhý kvartál 2024 s 2% meziročním poklesem EBITDA na 29,2 mld. Kč. Za tímto poklesem jsou především vyšší náklady a nižší očekávaný zisk z derivátových obchodů s komoditami (oček. 1,5 mld. Kč oproti 5,2 mld. ve 2Q23).

„Jestliže se naše projekce naplní, nelze vyloučit zvýšení výhledu na zisk EBITDA pro celý rok. V případě čistého zisku právě vzhledem k mimořádným daním zřejmě společnost výhled upravovat nebude. Zmíněné mimořádné daně jsou rovněž limitujícím faktorem pro větší odezvu trhu na zveřejněná čísla,“ popisuje Milan Vaníček.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na pondělní ISM služeb za červenec (oček. 51,5 po 48,8 bodu m/m). V Německu se soustředí na úterní podnikové objednávky za červen (oček. +0,5 po −1,6 % m/m), čtvrteční průmyslovou produkci za červen (oček. +0,9 po −2,5 % m/m) a páteční spotřebitelskou inflaci CPI za červenec (oček. beze změny 2,3 % r/r). V Číně se zaměří na středeční data ze zahraničního obchodu.

 



Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.