CTP koupilo v Rumunsku 100 tis. m2 skladových ploch s nájemcem FM Logistic

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  
CTP včera oznámilo, že v Rumunsku koupilo skladové plochy o výměře 100 tis. m2 od francouzské společnosti FM Logistic. Ta tímto vstoupila do kontraktu sale-and-leaseback, tedy zůstává na těchto plochách nájemcem. Koupené portfolio se skládá ze 3 logistických parků poblíž již existujících ploch CTP v Bukurešti, Pitešti a Temešváru. Díky nájemci FM Logistic je koupené portfolio ze 100 % pronajaté. V Rumunsku je již nyní CTP největším majitelem logistických ploch s výměrou 2,3 mil. m2. Celkem má CTP ve všech zemích 10,5 mil. m2 ploch, tedy akvizice zvyšuje výměru zhruba o 1 %.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.