Index PX nejvýše od roku 2008

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan dělí svou makléřskou činnost na dvě části – exekuční a konzultační. Exekuční se skládá z přijímání klientských pokynů a jejich realizace na trzích. Konzultační je tvořena rozhovory s klienty, nejčastěji o akciích a dluhopisech.   
Páteční obchodování na evropských akciových trzích probíhalo v poklidném duchu za lehce podprůměrných objemů. Většina hlavních evropských akciových indexů si připisovala drobné zisky, jen britský index FTSE 100 nad všemi vyčníval svým růstem o 1,5 % d/d. Ze sektorového pohledu se nejvíce dařilo bankám a průmyslovým titulům, za kratší konec tahaly utility a reality. Pražská burza úspěšně dokončila týdenní sérii intradenních zisků, když v pátek přidal index PX 0,5 % na hodnotu 1 489,4 b, což je nejvyšší úroveň od roku 2008. Akcie kotované na pražské burze se na konec týdne vyvarovaly větších výkyvů a titulem dne se staly akcie Erste Group Bank (1 001 Kč, +1,1 % d/d). Nedařilo se naopak akciím Primoco UAV (1 050 Kč, -1,9 %), které od lednových maxim, souvisejících se vstupem na hlavní trh, odmazaly již necelých 20 %. Zobchodovaný objem lehce zaostal za dlouhodobým denním průměrem.

 


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.